2013. szeptember 3., kedd

Szubkultúra

A szubkultúra a társadalom egy csoportjára jellemző sajátos szokások, szabályok, meggyőződések rendszere, mely speciális értékrendhez kötődik, a többségi társadalomtól eltérő kulturális jegyeket is hordoz.
Miért is jött elő most bennem ez a téma? Nos a szubkultúra egy eléggé érdekes valami. Olyan embereket hoz össze, akik egy adott csoportot képviselnek. Azonban szerintem ennél többet is kell tenniük  A szubkultúrista (új szó!) összejöveteleknek ne az legyen a célja, hogy istenítjük magunkat, és örvendezünk. Persze ez is. Szerintem meg kell ismertetni másokat is az adott élvezeti forrással. 
Példa kell? Akkor legyen példa!
AnimeCon. Igen Magyarországon eléggé elterjedt az anime/manga műfaj, ahogyan a japán értékek is. Szerintem tök jó dolog. A japánoknak igen érdekes a kultúrájuk, érdemes megismerni. Ezt pedig könnyedén megtehetjük bizonyos animeken és mangákon keresztül. Persze a legtöbb nem erről szól, de megtehetjük, ha nagyon akarjuk. Az animeconok nem csak arról szólnak, hogy összerántják az országban található összes rajongót, hanem arról is, hogy egy kezdő anime néző megismerkedhessen ezzel a műfajjal. 
Példa 2:
PlayIT rendezvény. Egy show, amin a konzolos és pc-s játékokkal, annak közösségével és történelmével találkozhatunk. Itt a minél több játékról tudjunk meg részleteket, minél jobban érezzük magunkat van hangsúlyban, de szerintem bőven szenteltek időt a kreátorok arra is, hogy minél többen megismerkedjenek bizonyos műfajjal. Például a LoL-lal, ami tényleg nagyon látványos, amikor 30 ember játszik egy helyen. 
Ellenpélda (és ez tudom, hogy legalább 1 embernek nem fog tetszeni). 
Föri. Vagy förbi. Vagy fűrri vagy hogy hívják. 
Ennek a remek mulatságnak annyi a jelentősége, hogy beöltöznek az emberek plüssállatnak és elmennek találkozni egymással. Pont. 
Oké egyszer olvastunk valami velvetes cikket, hogy dugnak is benne...
Na ez az, amit nem tudok hová tenni. Ez egy olyan szubkultúra, aminek nincs története, mögöttes tartalma és igazából nem akar megismertetni veled semmit. Abszolút. 
Persze még lehetne ilyen példákat írni, nekem most ez jutott az eszembe. 
A szubkultúra jó dolog, addig, amíg nem CSAK szórakoztatni akar, hanem tanítani is. Mondjuk ez a legtöbb dologgal így van, vagyis így kellene, hogy legyen... 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése