2014. április 20., vasárnap

A Húsvétról

Sokan nem is sejtik a Húsvét mögött rejlő valódi tartalmat. Azonban angol tudósok most bebizonyították a valótlannak tűnő dolgokat, avagy honnan jött a húsvéti nyúl, illetve miért locsolkodunk.
Kezdjük az alapokkal. Húsvét vasárnap Jézus feltámadását ünneplik a keresztények. Erről lényegében azt kell tudnunk, hogy bár ezzel sok minden nem oldódott meg, a bűneink megbocsátást nyertek ezáltal. Sőt Jézus a Halált is lebokszolta. Vallási szemszögből nehéz ennek ellent mondani, illetve megerősíteni. Azonban sokan nem is sejtik, hogy miután Jézus lejött a keresztről, megalvadt vérét egy nyúlba törölte bele, amelyik hatalmas méretet öltött. Az "isteni hatalom" hatására azóta is tojásokat szarik.
A locsolás egészen a középkorig vezethető vissza. Akkoriban ugye mindent az utcára öntöttek az emberek, legyen az szaros víz, vagy sör, vagy éppenséggel pacsuli. Történt egyszer, hogy II. Tihamér francia király vitte a feleségét sétálni álruhában a pórnép közé, amikor is egy ember véletlenül leöntötte a feleségét. Tihamér erre megharagudott és ki akarta végezni ezt a férfit, ám az azt mondta, hogy ez húsvéti hagyomány. És hogy miért a nőket locsoljuk meg és nem a férfiakat? Nos azért, mert a későbbiek folyamán rájöttek, hogy a férfiak reflexei 10x jobbak, mint egy nőé, így az erősebb nem tagjai gyorsabban el tudják kerülni a becsapódásra váró löttyöt, mint a jányok. A férfiakat nem éri meg locsolni mert hiper reflexeik miatt esélyük sincs a nőknek. Meg mennyire buzis lenne már.
Az 1900-as évek végén rájöttek, hogy bizony nem elég a húsvéthoz a locsolás és a tojás evés. Ez bár 2 iparágat megmozgat, a kölni gyártást és a mezőgazdaságot, fel kell lendíteni még egyet. Legalább ideiglenesen. A világválság idején, ami akkoriban pont húsvét előtt volt, a főfejesek összeültek és azt mondták, hogy kár lenne ennyi állatot levágni és ingyen elosztani. Mi lenne, ha mostantól akciósan árulnánk a sonkát, amit kössünk a húsvéthoz?
Egyébként több más fontos dolog is kapcsolódik ehhez a nemes "ünnephez". Például etájt ülték a maják a szent szar éjszakát, amikor mindenki az éves kakafolyóba gyűlt össze egy tisztító iszapozásra. Az 1500-as években rájöttek, hogy ilyenkor már meleg van és lehet árulni olyan fontos dolgokat az embereknek, mint a napraforgó mag.  A 2000-es évek elején pedig magyar kutatók rájöttek arra, hogy az én blogomon összeírt információkat érdemes lenne kiadatni. Mondjuk egy könyvben.